V pátek spolu s rodinami vyrazili uklidit nepořádek nejen po návštěvnících sadů, ale i po vandalech, kteří se jim na podium snaží spreji cosi vyjádřit. Bohužel to nemá ani hlavu ani patu a zkušení borci co se věnují grafitti, takzvaní writeři, by se jim nejspíš vysmáli.

"Vždy se snažíme připojit k akci Ukliďme Česko a jdeme na brigádu na naší domovskou scénu v sadech. A jelikož bylo posledního dubna, chtěli jsme udělat radost přítomným dětem. Narychlo jsme tedy nachystali upálení čarodějnice, která byla vskutku originální," směje kapelník Horalky Josef Novotný.

Podle kraslického kronikáře Václava Kotěšovce byly městské sady v minulosti nejoblíbenějším místem odpočinku obyvatel města. První sadové úpravy na Domácím vrchu (Hausberg) prováděl Pečovatelský a okrašlovací spolek Kraslic, který v roce 1867 založil městský pokladník Eduard Schwab. V sadech byla dřevěná restaurace, byl zde hudební pavilon, atrakce pro děti, udržované cestičky. V roce 2000 převzala areál do nájmu dechová hudba Horalka s cílem obnovení kulturního života a jeho navrácení původnímu účelu.