Úžasný kontrast rozpálené, písčité, kamenité krajiny v americké Arizoně s tou naší ve Slavkovském lese. Přesně takový pohled se naskytne účastníkům výstavy fotografií Miroslava Chumana, kterou připravilo sokolovské muzeum spolu s Místní akční skupinou v Horním Slavkově.


Miroslav Chuman, rodák z Březové, dnes žije v USA. „Se svými rodiči žil na Březové až do roku 1981. Zde se oženil a poté odcestoval s manželkou do Švédska,“ sdělila Ilona Hynková z březovské základní školy, která podobnou výstavu pořádala vloni. Škola zahájila cyklus, ve kterém představuje úspěšné absolventy školy, kteří se stali známými v různých oborech a činnostech.

Jeho snímky na výstavě nabízejí pohledy na dvě zcela rozličné krajiny. Jednou lokalitou je Arizona s dominantou Grand Canyon v USA, druhou je Slavkovský les v ČR. „Je to fascinující. Vedle fotografií, kde je samý písek a skály, je voda, zelené rostliny a mech,“ konstatoval jeden z účastníků, který měl možnost fotografie vidět. Výstava je ke zhlédnutí od 14. ledna do 25. března, vždy o víkendech. ⋌