Po oficiálním Dni horníků, který proběhl v týdnu, nastane zítra veselice takřka po celém Sokolově. Koná se zde tradiční Hornická pouť. Kromě bohatého programu tu ale návštěvníky čeká i dopravní omezení.

Na své si přijdou všechny věkové kategorie. Pestrý program, který pořadatelé připravili, prý uspokojí i nejnáročnějšího zájemce. K vidění bude burza minerálů, výstava drobného zvířectva, ukázky policie a hasičů, dobové tržiště s šermíři a živými medvědy nebo nespočet hudebních kapel. Pro ty aktivnější je připravena plavba na kanoích a raftech na řece Ohři a tajemno vzbuzuje pozvánka pro veřejnost na otevření hrobky v klášteře sv. Antonína Paduánského.

Akce se bude konat většinou na Starém náměstí, v areálu lesoparku Bohemie, na náměstí Budovatelů a v přilehlých ulicích. S tím souvisí dopravní omezení. „Částečná uzavírka bude v ulicích 5. května, Pionýrů, Odboje a na náměstí Budovatelů. Jedná se o přechodnou úpravu v dopravním značení a termín uzavírky začíná v pátek 11. září od 20 hodin a končí druhý den, 12. září, ve 23 hodin,“ konstatoval Zdeněk Gautsch z Městského úřadu Sokolov. Pořadatelé upozorňují, že na všechny akce Hornické pouti je vstup volný a podrobný rozpis najdete na stránkách města Sokolov.