Vedení města slibovalo, že do největšího svátku ve městě, jímž je Hornická pouť, budou dostavěny schody před Městským domem kultury. V těchto místech totiž stává hlavní pódium akce, která jinak probíhá po celém městě. Nyní však přispěchali radní se zprávou, že schody firma dodělat do pouti nestihne. Město zároveň návštěvníky z celého kraje ujišťuje, že kromě rekonstruovaných schodů a terasy nad nimi o nic jiného nepřijdou.

„Díky akcím v Hornickém domě, kde sídlí Městský dům kultury, jsme předali staveniště o měsíc později, než bylo třeba. Původně firma slíbila, že do konání Hornické pouti schody stihne zrenovovat. Nyní je však jasné, že se termín prodlouží," potvrdil místostarosta Sokolova Karel Jakobec. Pod schody a částečně i na nich stávalo hlavní pódium. Nyní se podle vedení města jednoduše umístí na druhou stranu náměstí Budovatelů, k velkoplošné obrazovce, která už dosluhuje a její technologie jsou zastaralé.

„Možná zjistíme, že přemístění bude k něčemu dobré, uvidíme," doplnil Jakobec. Opravy vstupu do Hornického domu v Sokolově ještě navíc zkomplikoval špatný technický stav budovy. To si vyžádalo prodloužení stavby a také vyšší náklady. Zatím jde o navýšení o zhruba 370 tisíc korun s DPH. Celková hodnota opravy se tak zvedla na 8,27 milionu korun.

„Myslím, že je úplně jedno, kde bude stát pódium. Je na stejném náměstí. Možná se zlepší průchod ve spodních ulicích," říká student Jakub Hála.