„Děti se mohou těšit na živé pohádkové postavičky Krtečka a Večerníčka. Za kulturním domem bude po celý den fungovat nová hudební scéna s programem, pro děti budou nachystány omalovánky a pastelky a pro dospělé zase výstava fotek,“ uvedla dramaturgyně sokolovského kulturního domu Lucie Tousecká. U kapucínského kláštera si děti i dospělí budou také moci prohlédnout motokáry, a odvážlivci se dokonce i svezou. „Každou hodinu bude losování o ceny pro větší děti i pro dospělé,“ tvrdí Tousecká. Podle ní se právě v čase mezi losováním budou ukázky jízdy na motokárách konat.
Na Hornické pouti bude připravená také první sokolovská výstavní a prodejní burza minerálů, zkamenělin a ozdobných předmětů z kamene. Celým dnem bude návštěvníky provázet moderátor a herec Jindřich Skopec, který je členem Západočeského divadla v Chebu. V přestávkách se na náměstí Budovatelů lidé mohou těšit na vstupy a soutěže Českého rozhlasu Plzeň.


Program se po celý den bude konat na náměstí Budovatelů, v ulicích 5. května, Odboje a Pionýrů, na Starém náměstí u kostela svatého Jakuba, v zeleném pásu za kulturním domem a vedle něj a u kapucínského kláštera. Například v ulici 5. května se bude konat prodej radničních buchet, prezentace Sokolovského infocentra, občanského sdružení Chráněné bydlení, domu dětí a mládeže či chráněných dílen v Sokolově.
„Akce bude uspořádána za podpory institucí dům dětí a mládeže, základní umělecká škola, policie a hasičský záchranný sbor v Sokolově. Po celý den bude vstup zdarma,“ uvedla dramaturgyně. Pouť se uskuteční za finanční podpory Karlovarského kraje.