Sokolov – V letošním roce přináší Hornická pouť hned několik novinek. Hlavní pódium bude na náměstí Budovatelů, další akce lze navštívit na Starém náměstí, v lesoparku Bohemia, klášteře nebo v loděnici. V rámci pouti mohou nově dobrovolníci podpořit místního handicapovaného basketbalistu Pavla Kováře a místního těžce zdravotně postiženého Honzíka Šnajdra.

"Za každý provedený shyb, který zde kdokoli vykoná, bude věnováno pět korun do společného fondu," řekl místostarosta Sokolova Ladislav Sedláček. Zároveň může kdokoliv dobrovolně přispět jakoukoliv jinou částkou. Další novinkou je pokus 2. ZŠ Sokolov o zapsání do knihy rekordů. Stačí když se přijde podepsat 713 a více absolventů této školy.
Chybět nebudou koncerty, sportovní klání, rafty či lodě na Ohři. Otevře se hrobka Nosticů v klášteře. Dorazí kolotoče, spousta dobrého jídla a pití, tanec či řemeslná výroba na Staročeském jarmarku.

„Město Sokolov ve spolupráci s Czech Street Workout Association zve na sportovně-dobročinnou akci, která se uskuteční na workoutovém hřišti Bohemia od 14 do 18 hodin. Výsledná suma bude rozdělena na nákup speciálního jízdního kola pro Pavla Kováře a na léčebně rehabilitační pobyt Honzíka Šnajdra," nastínil předseda Czech street workout association Vladimír Vlček.