"Budova Horské služby na Nových Hamrech sloužila záchranářům dlouhých 40 let bez výraznějších zásahů. Díky zvyšujícím se potřebám a požadavkům Horské služby přestala ale vyhovovat současným standardům. Rekonstrukce proběhla s citem a ohledem na ráz okolní krajiny," řekl náčelník Horské služby Krušné hory Miroslav Račko,

Horská služba V Českém Jiřetíně pracovala roky ve vyhrazeném prostoru v budově místního obecního úřadu. Protože ale poloha úřadu nebyla pro záchranáře ideální, poslední tři roky fungovala horská služba ve stavební buňce pronajaté od místního provozovatele lyžařského areálu. Mezitím vznikl projekt nové budovy určené přímo pro účely Horské služby. Nová služebna Horské služby je dimenzovaná přesně pro sezónní potřeby zdejší oblasti.

Zaměstnanci sokolovské chemičky splnili přes stovku přání klientů ze Sokolíka.
Zaměstnanci sokolovské chemičky splnili přes stovku přání klientů ze Sokolíka

"Pro záchranáře i pacienty poskytuje moderní a dostatečné zázemí a je v ní také dostatek prostoru pro zimní techniku. Celá stavba musela splňovat regulativy územního plánu v Českém Jiřetíně, například podmínku konstrukce ze dřeva nebo třeba pečlivý výběr použitých materiálů a krytin," dodal Račko.