„Těšil jsem se, jak budu s bratrem v důchodu včelařit a trávit volný čas. Bohužel podlehl těžké nemoci,“ řekl smutně starosta na odchodu. Ten se nyní chce věnovat rodině, sportu a svému koníčku, kterým je právě včelařství.

Jeho vesnice stále bojuje s dluhy za nedostavěný akvapark, s čímž si bude muset poradit nové vedení obce. O akvapark se obec soudila dlouhých čtrnáct let a nyní se patrně ještě povede spor o jeho vlastnictví.
V horské vesnici, která je vyhledávaným turistickým cílem v létě i v zimě, mohli voliči vybírat jen z jedné kandidátky Společně pro Bublavu. Volit přišlo 50 procent místních obyvatel.

Nové vedení bude mít i sousední Stříbrná. Tam se očekával napjatý volební boj. O hlasy voličů bojovala hned tři sdružení.
Volby sice vyhrála Stříbrná harmonie s 40,73 procenty hlasů, která tak získala čtyři z devíti mandátů. Je však patrné, že koalici, a tedy většinu v zastupitelstvu získá Stříbrná 1, která získala důvěru 40,30 procenta voličů, společně s SOS Stříbrná, která má s 18,95 procenty jeden mandát.