Tradičně nejlépe je na tom Skiareál Klínovec. Včera tady jezdila lanovka Prima Express. Dále byly v provozu lanovky Dámská, CineStar Express, SUZUKI, v miniareálu vlek F a pojízdný pás v Hugově dětském parku. Upraveno je více než 11 km sjezdovek všech obtížností včetně nové Jáchymovské s délkou téměř tři kilometry.

Během ledna je ve Skiareálu Klínovec večerní lyžování středa, pátek, sobota od 16:00 do 21:00 na vleku F. V provozu pravidelné skibusy z Jáchymova, Mariánské, Božího Daru, Kovářské, Loučné, Háje a Českých Hamrů. Na klínoveckých sjezdovkách je momentálně mezi 30 až 70 centimetry sněhu.

Silná obleva z minulého víkendu značně zkomplikovala provoz areálu Neklid Boží Dar. „Díky zkušenostem a nasazení našich pracovníků se však již ze značné míry podařilo provoz obnovit. Krom sjezdovek Karásek je již areál plně v provozu," uvedl mluvčí střediska Filip Majkus. „Lyžuje se plynule, bez front, sjezdovky jsou upraveny. Čekáme na zlepšení podmínek, abychom mohli areál plně dosněžit a otevřít i poslední sjezdovku," dodal Majkus. V provozu je i božídarský skiareál Novako.

Obleva, která minulý víkend zasáhla region, se podepsala na provozu lyžařských areálů na Sokolovsku. V provozu je pouze Ski Centrum Bublava Stříbrná, kde na svazích leží vrstva technického sněhu. „Po předchozí oblevě je velmi dobře vysněžená hlavní sjezdovka Střední Bleiberg. Na další otevřené trati Malý Bleiberg lyžujeme ve zúženém profilu. Od soboty má začít mrznout a sněžit a s návratem zimy se podmínky rychle zlepší," uvedl provozovatel bublavského skiareálu Jiří Lhota.

Lišák ve Stříbrné byl nucen kvůli oblevě uzavřít. Vleky Saporo a Krajka v Kraslicích ještě ani nezahájily lyžařskou sezonu.

O zprovoznění alespoň části areálu se snaží na Plešivci. Podle provozovatelů střediska se v noci na čtvrtek podařilo několik hodin zasněžovat. „Na sobotu určitě zprovozníme dětské centrum a dva pojízdné pásy a uděláme maximum pro otevření sjezdovky Renata a lanové dráhy Abertamy. Nadále budeme informovat," uvedli provozovatelé na webu areálu.

Lyžuje se v Potůčkách, Mariánských Lázních a také jen částečně v Perninku.