Uplatňuje tak vizi eGovernmentu o chytrém a transparentním úřadu. A co občanům nabízí za informace? Nový softwarový nástroj umožňuje informovat občany prostřednictvím webových stránek, tabletu či chytrého telefonu o příjmech i výdajích města bez nutnosti jakékoliv registrace.


Občan tak i z pohodlí svého domova může sledovat, jakým směrem se ubírá hospodaření města, a to v reálném čase, kdy údaje jsou přebírány z účetnictví města každý den přesně v 5.45 hod. „Právě každodenní přenos dat o hospodaření města je unikátní. Aplikace podporuje bilanční princip rozpočtování a umožňuje srozumitelnou formou sledovat vývoj a srovnání stavu příjmů a výdajů dle měsíců. Každý přehled je prezentován formou rozklikávacího textu a pro názornost doplněn grafickým zobrazením," uvedl starosta Horního Slavkova Alexandr Terek.

Z rozklikávacího rozpočtu lze například zjistit, s jakým rozpočtem obec hospodaří, zda je dodržován plánovaný rozpočet, zda jsou v rovnováze příjmy a výdaje. Rozklikávací rozpočet je dostupný na stránkách města www.hornislavkov.cz v části hospodaření města. „Město bude v letošním roce dále realizovat rozsáhlý projekt budování eÚřadu, na který obdržel i dotaci 3,5 mil. Kč. Ten přinese občanům jednodušší a pohodlnější elektronickou komunikaci s úřadem."