Chodov – Pedikúra, manikúra, kadeřník, nebo snad nový klub pro seniory, právě takové jsou možnosti využití hospodářské budovy u chodovského pečovatelského domu. S téměř nevyužívaným objektem by město rádo naložilo užitečněji. Zamýšlí proto nový projekt, který by lidem přinesl řadu služeb a možností. Studii pro nové využití by měla zpracovat městská společnost Bytservis Chodov.


Ve hře je podle vedení celá řada možností. „V plánu je například upravit prostory pro setkávání seniorů, nový klub důchodců, centrum služeb pro seniory, jako je třeba kadeřník či pedikúra," vyjmenoval možnosti starosta města Patrik Pizinger s tím, že radnice budovu nechce v žádném případě prodat.
Další variantou jsou i možnosti nového bydlení v podobě malometrážních bytů. Ty by byly převážně pro starší nájemníky, kteří zvažují přestěhování z většího bytu do menšího. Na nové nájemníky by se ale nevztahovala podmínka čerpání sociálních služeb, kterou doposud nájemníci pečovatelského domu mají.


Jídelnu navštěvují jen někteří senioři, většina z nich ale raději využívá donáškové služby. Ta je právě v rámci programu sociálních služeb.
„Lidé si zvykli na donáškovou službu přímo do svého bytu, zájem o místní jídelnu postupně upadl. Podmínkou pobytu v pečovatelském domě je i čerpání sociálních služeb, lidé ji využívají i formou obědů," říká za Chodov Martin Polák.

Klára Čurlinová