"Konečně se opatření uvolnila. Zájem lidí i na venkovní terase a v tomto počasí byl velký. Řadu hostů jsem z kapacitních důvodů musel odmítnout. Někteří z nich říkali, že to chápou a počkali si na volný stůl. Akorát přitom postávali na schodech restaurace, což asi není úplně to pravé ořechové. O víkendu jen doladíme detaily, teď už doobjednáváme zásoby a můžeme to spustit," říká Tomáš Šrajber z kraslické restaurace Severka.

Připravení jsou i v restauraci Pod Vlekem v Kraslicích. "Uklidíme, prostřeme stoly a můžeme otvírat. Terasa ten provoz už prakticky rozjela. Je to ale tak trochu Kocourkov. Celou dobu se mluví o termínu 14. června, pak nastoupí nový ministr a otvírá se o 14 dní dřív. Bude úsměvné, když budu hostům v neděli říkat, že do restaurace nesmějí, zatímco následující den ano. Je to jako čekání na osmnáctiny," popsal situaci kolem otvírání restaurací majitel Miloš Řeháček.

Připravení jsou i v Hraničné nedaleko německého Klingenthalu. "Je to pro nás velké plus. Je to paráda, jsem rád. Při současném počasí lidé venku moc velký komfort neměli. Přesto chodili a musel jsem přidávat stoly. Všichni se však ptali, kdy budou moci dovnitř," říká provozovatel tamní restaurace Milan Hubáček.

"Těším se na posezení v restauraci. Na terasách je zima a málo místa. Zajdu na nějaké jídlo a kouknout na hokej," říká jeden ze zákazníků Simon Lorenz.

Náhlé rozhodnutí udělá z následujícího víkendu pracovní zaměstnancům krytého plaveckého bazénu v Sokolově. "Do pondělí nemáme šanci vše stihnout. Ministr své rozhodnutí zveřejnil v pátek a nás čeká spousta práce. Především půjde o rozbor vody, který musí následně zpracovat laboratoře a vydat souhlasné stanovisko. Voda je napuštěná, ale musíme ji ohřát. Stejně tak prostory uvnitř, které byly temperovány na 20 stupňů Celsia. Zprovoznit musíme i dětský bazén, vířivky a atrakce. Otevíráme v úterý v 6 hodin ráno," hlásí vedoucí plaveckého bazénu v Sokolově Karel Koutecký.