Do lesa se vydal v úterý kolem jedenácté hodiny. Poté ale volal svému známému, že se ztratil. Muž nakonec přečkal v lese celou noc.

V pět hodin ráno ho vypátrali policisté. Pohřešování nahlásil na policii spolubydlící muže, kterému houbař volal s tím, že neví, v jaké lokalitě se nachází. „Řekl mu, že se ztratil, a pokud nedorazí do půlnoci, ať to oznámí na policii. Od té doby již nezvedal mobilní telefon. Jeho známý tak měl obavy o jeho život,“ řekla mluvčí sokolovské policie Kateřina Krejčí.

Když muž do půlnoci domů nepřišel, zalarmoval spolubydlící policii. Ta a jeho známý měli obavy o jeho život a zdraví. Policie rozjela rozsáhlou pátrací akci. „Vzhledem k okolnostem si policie vyžádala lokalizaci jeho mobilního telefonu a svolala dostupné hlídky. Na pomoc byli přizváni i hasiči. Následně jsme zahájili pátrací akce v lesním prostoru, v těžko přístupném kopcovitém terénu Chlumského kopce. Té se zúčastnilo přes desítku policistů a tři desítky hasičů. I za pomoci čtyřkolek byly propátrávány lesní cesty, stezky Chlumského kopce, cyklostezky a okolí železniční trati. Rojnice policistů a hasičů propátrávala okolí vodních ploch Malý oprám a Boží požehnání až k obci Horní Pochlovice. Dále pátrání pokračovalo v lesním prostoru podél trati směrem na Chlum Sv. Maří, kde muže policisté nalezli. Následně ho čtyřkolkou převezli do štábu velící akce, kde si ho převzali záchranáři,“ dodala mluvčí.