Díky dešťům a ještě do začátku týdne teplému počasí začaly růst ´jak po dešti´. Lidé z lesů nosí doslova tuny hub.„Za pouhé dva dny jsem u karlovarského letiště nasbíral přes 600 hřibů," pochlubil se Deníku houbař Pavel Vlasatý z Karlových Varů, kterému se houby doma sotva vešly na stůl. 

Parádním houbařským úlovkem se může pochlubit Jitka Hlavsová, která vyrazila do loketských lesů se svým manželem. „Hub je opravdu hodně, hlavně hřiby a jeden je hezčí jak druhý. Nasbírali jsme jich tolik, že jsme dokonce rozdávali po sousedech," říká Jitka Hlavsová.

A spokojenost neskrývají ani další houbaři. „Měli jsme velké obavy, že kvůli suchému létu se houbaření nedočkáme, ještě minulý týden jsme v lese nenarazili ani na prašivku, tento týden už je ale vše jinak. O houby doslova zakopáváme," řekla houbařka Dana Velátová. Kuchyni pak podle jejích slov po návratu z lesa provoněla vůně smažených hub. „Manžel měl chuť na smaženici, já zase na houbové řízky. To jsme si pochutnali. Zbytek hub nasuším, abych měla zásobu na omáčky a polévky," doplnila.

Předseda Mykologického klubu Slavkovský les Jiří Pošmura uvedl, že v lesích lze nyní nejčastěji najít právě hřiby. „Houby se začaly klubat, ale jde spíše o místní záležitost," řekl. „Nejvíce se podhoubí nyní daří na severnějších vlhčích stráních."