Nebezpečným se stává další houpací most přes řeku Ohři na Sokolovsku. Poté, co kvůli havarijnímu stavu musel být zhruba před měsícem zbourán takzvaný houpačák z Těšovic do Královského Poříčí, se podobnému osudu blíží lávka v Zahradní ulici v Lokti. Alespoň to tvrdí lidé, kteří přes něj denně chodí či jezdí na kolech.

„Houpací most je skutečně v katastrofálním stavu už delší dobu. Myslím si, že jeho technickému stavu neprospívají především turisté, kteří přes něj hojně chodí,“ říká cyklista Vítek Kříž.
Ten upozorňuje na uvolněné zábradlí a dřevěná prkna. „Podle mého to ohrožuje naši bezpečnost, občas o trčící prkno i někdo zakopne,“ podotýká Kříž.
Starosta Lokte Jaroslav Hlavsa prý o celém problému ví. „Některá prkna tam skutečně chybí, stav je neuspokojivý, to můžeme říct zcela otevřeně,“ míní starosta.

Loketští radní řeší problémy též na Svatošských skalách. Tamější lávka totiž také pomalu chátrá. „Údržbu obou lávek má na starost firma Služby MaSS Loket,“ říká tajemník Městského úřadu v Lokti Karel Horčička.
Právě s technickými službami má prý město ale v posledních měsících výrazné problémy.
„Na konci roku bych chtěl mít soupis závad od technických Služeb MaSS. Chci zkrátka přesně vědět, co jsou a nejsou nutné závady a co se musí a nemusí opravit. Vždyť právě podle toho by se měl přece sestavovat rozpočet. Bohužel to tak nefunguje, protože já ty soupisy zástupců společnosti nedostávám, a pak mi sem lidé volají a stěžují si. Systémově tohle ještě nemám uchopené,“ vysvětluje starosta.

„Je to taková hektika, že opravujeme věci až na stížnosti lidí, což je bez diskuse špatně,“ doplnil Hlavsa, jenž se prý dokonce vsadil s jedním zastupitelem o láhev šampaňského, že do konce roku s technickými Službami MaSS Loket kompletně předělá příkazovou smlouvu z roku 1992.
„Nejde ale jen o ty dvě lávky, ale i o mostky na Svatoškách. Ty se ale v nynější době už dělají. Co se týče obou poničených lávek, budu o tom určitě mluvit s ředitelem MaSS,“ říká Hlavsa.

Ovšem právě ředitel technických Služeb MaSS Loket, s. r. o., Lubomír Stehlík zaujal k devastovaným lávkám naprosto negativní postoj.
„A o co jde? Se starostou jsem o tom už jednal, to je vše. Je demokracie, když vám ty zničené lávky vadí, podejte si stížnost na městský úřad,“ reagoval Lubomír Stehlík.

K žádnému určitému termínu se však nechtěl zavázat. „Začne se to opravovat tuhle sezónu, konkrétní termín není,“ dodal Stehlík.
Někteří obyvatelé se diví tomu, že se nedělají pravidelné kontroly lávek, které by na havarijní stav upozornily. „Určitě by se měly rovněž dělat, vždyť se tam může někdo i zranit,“ myslí si Kříž.
„Kontroly mostků ani lávek se ale nedělají,“ odpovídá starosta.
Naopak dobrou zprávu nejen pro cyklisty mají radní města Sokolov a obce Královské Poříčí. „Nový lanový most z Těšovic do Královského Poříčí bude stát na stejném místě ještě letos. Nejsem schopen říci konkrétní datum, ale stát bude. Dávám své slovo a to dodržím,“ slibuje královskopoříčský starosta Ivan Stefan.

Oběma radnicím se podařilo dohodnout o půl milionu nižší cenu, než se původně předpokládalo. „Sokolov i Královské Poříčí dáme po milionu. Do této částky se musíme vejít,“ doplnil Stefan.