Kam mohou ve svém volném čase zajít obyvatelé Kynšperka nad Ohří a lehce protáhnout své tělo? Třeba do nově opraveného parčíku ve Školní ulici, kde pro ně město vybudovalo dvě hřiště na pétangue a stanoviště se šachovnicemi. Včera se tu sehrály první přátelské partičky. Kdo přišel na slavnostní otevření parčíku, vyfasoval hrací koule a mohl se pustit do házení. „Hrála jsem to vůbec poprvé a docela mě to bavilo. Možná si to ještě někdy vyzkouším,“ prohlásila nadšeně Anna Havlíčková z Kynšperka.

Podle vedoucího odboru majetku města Josefa Špačka býval dříve parčík jen ponurým místem.
„Nebylo tu nic, jen občas tady někdo popíjel pivo. A to jsme se rozhodli změnit. Parčík chceme oživit a dostat sem lidi,“ vysvětlil záměr města Špaček. „Úpravu jsme dělali v rámci údržby a s využitím veřejné služby. Náklady tak byly vynaloženy pouze za materiál,“ doplnil.

Další atrakce se Kynšperští dočkají na podzim. Mezi oválem na bruslení a rybníkem Sýkorák totiž vznikne mini-bikrosová dráha. Ta bude napojená z cyklostezky podél sportovního areálu a jezdcům nabídne 180 metrů dlouhou dráhu. „Vhodná bude pro začínající jezdce a děti,“ podotkl Špaček. Kvůli stavebním pracím má být až do konce října uzavřen in-line ovál.