„Stopadesátitisícím návštěvníkem hradu Loket za rok 2019 se stala mladá rodina z Plzně, pan Jiří Svoboda s manželkou Kateřinou a dvěma syny – Jonášem a Jankem,“ informovala vedoucí průvodců Naděžda Koláříková. Dary převzala rodina od ředitele hradu Václava Lojína, glejt hradního pána přečetla a předala herečka Bára Štěpánová. „Tento glejt s hradní pečetí opravňuje jeho držitele k návštěvě hradu Loket zdarma během let 2019 i 2020, včetně doby konání výročních trhů, jako jsou vánoční jarmark, středověké slavnosti s rytířskými kláními či říjnové vinobraní,“ upřesnila Koláříková. Na památku obdrželi Svobodovi balíček s velkou soškou skřítka Gottsteina, který nosí štěstí, kalendář "Loket 2020", porcelánové předměty z Lokte a další drobné upomínky na hrad.

Svobodovy zlákaly v neděli Krušnohorské Vánoce na hradě. Paní Kateřina se na ně s rodinou moc těšila, chtěla se svými kluky zažít nekomerční atmosféru adventu a nastupujících Vánoc se starými zvyky. V Lokti nebyli poprvé, na hradě ale ano, těšili se tudíž i na prohlídku hradních expozic. „Přejeme hradu Loket a všem hradníkům mnoho úspěchů a stopadesátitisícího návštěvníka každý rok,“ popřáli Svobodovi.

„Hrad Loket slaví tedy další z velmi úspěšných let, a to je nyní teprve začátek prosince! Významné číslo 150 tisíc návštěvníků na hradě Loket v tomto roce dokonce překročíme,“ dodala s nadšením vedoucí průvodců.

Otevírací doba hradu Loket:

denně, včetně svátků

listopad až březen od 9.00 do 16.00 (zavírací hodina je v 15.30 hod.)

duben a květen od 9.00 do 17.00 (zavírací hodina je v 16.30)

červen až srpen od 9.00 do 18.30 (zavírací hodina je v 18.00)

září a říjen od 9.00 do 17.00 (zavírací hodina je v 16.30)