Návštěvnost hradu Loket byla za letní sezónu stejně jako každý rok nejvyšší v červenci. „Letošní sezóna byla, co se týče počtu návštěvníků, nejvyšší v historii. Přišlo o 15 až 20 procent více návštěvníků než v minulosti,“ uvedla vedoucí průvodkyně loketského hradu Marcela Lojdová. Podle ní tvořili třicet procent návštěvníků jen cizinci.
Lidi, kteří se na hrad přijedou podívat, nejvíce zajímají komerční věci, jako je na loketském hradě útrpné právo. „Záleží na tom, jaký to je návštěvník,“ uvedla Lojdová.
Také se spíše starší lidé jezdí dívat na vystavený porcelán. Další věcí, která návštěvníky hodně zajímá, jsou večerní výklady. U těch se ale tolik neklade důraz na historii jako u pověstí většinou o hradu nebo například o Svatošských skalách.
Podle Lojdové navštíví večerní prohlídky v průměru 300 lidí. Jedna z posledních se konala předevčírem a další čeká návštěvníky 14. září. Lidé se mohou těšit na prohlídku spojenou s představením Aucassin a Nicoletta v nastudování Pouličního divadla Viktora Braunreitera. Příběh, který návštěvníci uvidí, je tak starý, že byly zachovány pouze fragmenty této hry.