Nakonec se ze zkušebny dostal až k populárnímu zpěvákovi Marku Ztracenému.

Jak jste se vůbec dostal ke hře na bicí?
Tak na to si pamatuji úplně přesně. Do mateřské školky mě přišel vyzvednout můj strýc a poté mě vzal do zkušebny. Byla tam různá aparatura a bicí. Ihned jak jsem je spatřil, jsem věděl, že to je ono.

A jak jste se tedy dostal ke svým prvním bicím?
Své první bicí jsem dostal od svého staršího kamaráda Jiřího Blechsmidta. Jiří mě vlastně i do určitého věku inspiroval, doprovázel a já se od něho učil. Ale teď už zpět k bicím, přijel jsem k němu s kárkou a odvezl si staré bicí. Ty jsem ubytoval v boudě na zahradě. No a z té jsem vlastně už ani pořádně nevylezl, jen pokud jsem se potřeboval najíst či napít.

Hra na bicí je dost náročná. Co je při takové hře nejdůležitější?
Takových věcí je moc. Stojí na vás celá kapela, takže nejdůležitější je si udržet tempo a zároveň tak poslouchat i všechny okolo. Druhou věcí je určitě neztratit šťávu a být připraven na cokoliv.

Máte nějaký vzor?
Dříve pro mě byl vzorem Travis Barker, bubeník z kapely Blink 182. Mám ho vlastně stále rád, ale postupem času se to také celé mění. Tenkrát jsem se ho snažil kopírovat, stavěl si bicí jako on. To mi vlastně i zůstalo. Ale teď jak jsem starší, snažím se spíše vyvíjet svůj styl.

V jakých kapelách jste hrál?
Páni, těch bylo spoustu. Snad si na všechny vzpomenu. První kapela byla na základní umělecké škole. Potom to byli Boron, Eternal Fire, Goodfoul, No Problem, Isua, Temperamento, Full blooded mutt, Marpo, Lešek Semelka a sls, Kreyson a Láďa Křížek.

Založil jste někdy vlastní kapelu?
Ne, vlastní kapelu jsem nikdy nezaložil.

Říkal jste, že teď máte dva týdny plné koncertů, to znamená, že vyjíždíte s Markem Ztraceným na turné?
Ano, je to tour k nové desce Pády od Marka Ztraceného. Rozhodli jsme se, že neuděláme jen jeden křest, ten se odehrává většinou jen v Praze. Těchto křtů teď bude tedy pět, abychom si mohli užít i s ostatními. První začne 19.11. v Ostravě, dále pak 21.11. v Zábřehu, 24.11. v Praze, 4.12. v Plzni a 9.12. v Brně. Na každém křtu budeme mít i speciálního hosta, například v Praze to bude Michal Malátný z kapely Chinaski. Takže se na celou tour moc těšíme.

Jak jste se vlastně dostal do kapely Marka Ztraceného?
Přišla mi zpráva od mé kamarádky Kateřiny Russové, že Marek Ztracený vyhlásil konkurz na bubeníka. Do konkurzu bylo přihlášeno asi 80 bubeníků, já byl mezi nimi a vyhrál jsem. Samotná cesta k Markovi má ale ještě delší příběh. Bylo to před dvěma roky, kdy vystupovali na ohňostrojích, poslechl jsem si je a moc se mi to líbilo. Druhý den jsem jim psal a děkoval za skvělou podívanou. Teď s nimi dokonce hraji. Skvělý pocit.

Autor: Sandra Kubíčková