Už téměř druhý týden navštěvují pozůstalí v hojném počtu hřbitovy, aby uklidili hroby a uctili památku svých blízkých zesnulých. Druhý listopadový den je totiž významným svátkem. Památka zesnulých neboli Dušičky vychází ze staré keltské tradice, ze které se později vyvinul i známý americký svátek Halloween.


Dne 2. listopadu lidé navštěvují hřbitovy, aby zavzpomínali na své pozůstalé. Na hroby pokládají věnce a květiny a zapalují svíčky. V těchto dnech je ale na hřbitovech mnoho krádeží.


V souvislosti s Památkou zesnulých, připadající na den2. listopadu, chystají sokolovští policisté opatření spočívající ve zvýšeném dohledu v prostorech hřbitovů a jejich bezprostředním okolí.


„Do akce budou zapojeni jak pořádkoví, tak dopravní policisté, kdy hlavním cílem je předejít krádežím a ničení výzdoby na hřbitovech, vykrádání vozidel na parkovištích před hřbitovy a zabezpečení dohledu nad dopravní situací,“ uvedla mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová.
Policisté zároveň žádají občany, kteří přijedou uctít Památku zesnulých, aby ve svých vozech nenechávali viditelně ležet žádné cenné předměty.