Nejdéle do Dušiček - Památky zesnulých, chce město Chodov stihnout úpravy v přední části hřbitova. Reaguje tak na požadavky veřejnosti, které se týkaly především vylepšení přístupových cest a doplnění veřejného osvětlení. Právě špatná viditelnost mnohé lidi od návštěvy hřbitova ve večerních hodinách odrazovala. Radnice ale nyní slibuje, že se to zlepší.

„Do Dušiček by měla být hotová výměna páteřní komunikace od smuteční síně ke křížku, který je přibližně uprostřed hřbitova. Vznikne tu nová, bezpečná cesta a navíc přibude veřejné osvětlení. Takže i v podzimních měsících se tu lidé nebudou bát,“ uvedl místostarosta Chodova Patrik Pizinger s tím, že opravy se dočká také zmíněný kamenný kříž. „Po restaurování bude znovu usazen, tak aby stál na pevném základu. Dnes je totiž umístěný pouze na nasypaných kamenech,“ doplnil Pizinger. Kromě toho vedle kolumbárií vznikne nová zeď s místem pro nabírání vody do konví. U toho ale Chodov neskončí.
„Dále počítáme se zpevněním i ostatních cest a úpravami kolem smuteční síně. Necháme i kompletně postavit nové oplocení. V budoucnu se uvažuje také o přesunutí či vybudování nových zastřešených kolumbárií. Projekt je velmi ambiciózní, ale rozdělený do několika fází, což nám dovoluje postupovat podle daných možností,“ poznamenal místostarosta.

Již nyní návštěvníky pietního místa vítá vyměněná vstupní brána. „Na chodovském hřbitově bývala vždycky večer tma jako v pytli. Teď jsem zvědavá, jak to tam bude vypadat o Dušičkách,“ prohlásila jedna z oslovených obyvatelek města.