„Ze Sokolova postupně zmizí 18 starých dětských hřišť se zchátralými herními prvky. Město je dá odstranit s ohledem na bezpečnost dětí. Atrakce na zmíněných hřištích neodpovídají bezpečnostním normám. Vyžití pro děti bude v budoucnu nabízet už jen desítka centrálních hřišť v jednotlivých částech města," řekl starosta Sokolova Jan Picka.
Město podle něj už nemůže ručit za nebezpečné herní prvky. „Kdyby se tam někomu něco nemilého přihodilo, tak jako město nechceme a nemůžeme nést zodpovědnost právě za to, že se to stalo na herním prvku, který už neodpovídá bezpečnostním normám," potvrdil Picka.

„Zároveň chceme, aby v každé části města bylo dětské hřiště ve vzdálenosti, která je pohodlně dosažitelná," říká vedoucí odboru rozvoje města Hana Špičková. Centrální nové hřiště tak letos v létě dostane i druhé největší sídliště v Sokolově Vítězná. „Už jsme vypsali výběrové řízení. Hřiště bude pod kamerou a bude oploceno, tak aby ho ve večerních hodinách nemohli ničit vandalové," doplnil Picka. Město vyčlenilo na tuto akci 4,5 milionu korun. Hřiště nabídne moderní atrakce, jako jsou trampolíny zabudované do země, hrad se skluzavkou nebo vodní prvek. Rozděleno bude též na část pro ty nejmenší a pro starší děti.

Město také nabízí možnost předat správu některých ze starších hřišť, která nejsou bezpečnostním rizikem, sdružením vlastníků jednotek jednotlivých domů.
Sdružení si poté mohou hřiště provozovat sama. Zároveň však nesou odpovědnost za případné úrazy.