Teď je ale zpátky. I když jiná, než byla ta původní. A hned se kolem ní strhla diskuse, někomu se líbí, druhému zas ne.

„Jako děti jsme si na ní velice rádi hráli. A díky tomu se vžil i název hřiště,“ zavzpomínal i starosta Horního Slavkova Alexandr Terek na herní prvek, který dal hřišti název U rakety. Instalovaný tu byl podle jeho slov od konce 70. let i se žebříkem a skluzavkou. V 90. letech se ale zpřísnily normy a kovová atrakce přestala vyhovovat. Nejprve zmizela skluzavka a po ní i celá raketa. „Řekli jsme si, že by bylo dobré místu raketu vrátit,“ konstatoval starosta. Vyrobit využitelný herní prvek, který by se alespoň částečně podobal původní raketě, bylo víceméně nemožné. „Na druhou stranu jsme ani nechtěli přesnou kopii, která odkazuje na dobu, kdy tu stála původní raketa. Doba je jiná,“ poznamenal starosta Terek. Raketu tedy ano, ale jdeme s dobou, řeklo si město a zadalo výrobu místní firmě Pavla Šlégra.

Od Slavkovských slavností tedy hřišti, kde dnes najdete skateboardovou dráhu, zimní kluziště, v létě hřiště na míčové hry, workoutové hřiště i dětské prolézačky a kolotoče, dominuje nová raketa. „Pavel Šlégr nás velmi mile překvapil. Raketu v hodnotě 150 tisíc městu nakonec daroval,“ vyzdvihl starosta.

Zejména na sociální síti vyvolal nový prvek řadu reakcí, pozitivních i odmítavých. „Ta raketa se mi vůbec nelíbí, nemá to nic společného s naší starou raketou, kterou pamatuji jako dítě. Tak tohle je tak strašný, jako byla socha Gagarina ve Varech! Vůbec se to tam nehodí. Za ty peníze to je fakt hrozný, ani jako symbol,“ zní z tábora těch, kterým se herní prvek nelíbí. „Viděli jsme. Je to hezké. Není to špatný, mohla tam být ta klouzačka. Nám se moc líbí. Symbol je super. Je to bomba, víc takových věcí!“ oponují příznivci. Posoudit může každý, kdo pojede kolem. Raketa je vidět ze silnice.