Celkem chce do sportoviště, které se nachází na levé straně Ohře, investovat během letošního a příštího roku zhruba 17 milionů korun. S renovací areálu se začne už letos v říjnu, pokud to povětrnostní podmínky dovolí. Rekonstrukce se dotkne i samotné běžecké dráhy.

„Renovací chceme docílit toho, aby vznikl plnohodnotný atletický areál, který bude splňovat pravidla IAAF (Mezinárodní asociace atletických federací), a byl tak připravený i pro pořádání prestižnějších soutěží,“ sdělil starosta města Chebu Antonín Jalovec.

V areálu by měly vzniknout vrhačské sektory, doskočiště pro skok o tyči a mnoho dalšího. „Rádi bychom v tomto prostoru vybudovali také nové basketbalové hřiště, které chceme umístit mimo středový ovál. Chybět tu nebudou ani beachvolejbalové kurty a skatepark. To všechno chceme vybudovat v nevyužitém prostoru vedle zlaté dráhy,“ upřesnil starosta.

Skatepark se v tuto chvíli projektuje a realizovat by ho na sportovišti chtělo město na začátku příštího roku.

„Žádné doskočiště pro sportovce na skateboardech tam ale nebude. Lidé se tak nemusí bát, že by tu došlo k podobné tragédii jako v Ostrově, kde o život přišla mladá dívka. Areál skateparku bude betonový, bude volný a nebudou tam žádné další přístavby,“ poznamenal chebský místostarosta Jiří Černý.

„Nemáme v plánu ani areál sportoviště více zabezpečovat a ohrazovat, protože pomocí městské policie ho máme pod kontrolou a během uplynulých let jsme zatím nemuseli řešit žádný problém. Jsou tam navíc i kamery,“ poznamenal ještě místostarosta.