Na hřiště tak přibyla ještě dřevěná loď, houpačka, domeček pro nejmenší a kolotoč. Nachází se na oploceném pozemku za gymnáziem, základní a mateřskou školou v Mánesově ulici. Sloužit bude hlavně přes sezonu, kdy je příznivé počasí. Letos si ho může veřejnost vyzkoušet ještě do konce října, a to vždy od 9 do 19 hodin.

Spolu s najatou firmou se na hřišti podílely i Sokolovské technické služby, které provedly terénní úpravy. "Hřiště je určeno pro všechny věkové kategorie. Své království zde najdou děti nejmenších věkových kategorií, ale i ve školním věku. Součástí je dále i workoutové hřiště. Připravena je například devatenáctimetrová lanovka, akátové přírodní herní prvky, herní hrátky s pískem a mnoho dalšího. Samozřejmostí jsou lavičky a koše. Příští rok se plánujeme hřiště vylepšit o živý plot," upřesnil mluvčí sokolovské radnice Vladimír Meluzín.

Ilustrační foto.
Chodov chce být v energiích soběstačný. Začne biosolární střechou

Technické služby opravily i oplocení, které bylo částečně v nevyhovujícím stavu. Šlo o konkrétní jednotlivá pole. S novým plotem projekt nepočítal, stálo by to odhadem milion a více korun. Byl vybudován i vjezd pro techniku. Majetek si chce město ochránit.

"Chtěli bychom tam mít také správce, aby byla zaručena bezpečnost jak pro děti, tak pro rodiče," potvrdila starostka města Renata Oulehlová. Hřiště je rozděleno do více zón, podle věku dětí.

Nové a moderní centrální dětské hřiště bylo doposud jen na sokolovském sídlišti Vítězná. Areál s názvem U velryby ocenili rodiče zejména malých dětí. Jde totiž o jediné dětské hřiště na tomto sídlišti. Torza těch starých a nebezpečných nechalo město zlikvidovat.

Zvířata z farem ve Chvalšovicích a ve Svinné nedaleko Javorné na Šumavě po útoku vlků.
Budou se vlci střílet? Někteří farmáři chtějí regulaci, šelem je podle nich moc

„Děkuji nejen kolegům z vedení města, ale také zastupitelům, kteří těmto projektům dali zelenou,“ řekl místostarosta Sokolova Jan Picka.

„Za nové hřiště jsem velice ráda. Dříve jsme museli chodit mnohem dál. Má dobrý, měkký povrch, takže se nemusíme bát tvrdých pádů. Je tam spousta hracích prvků pro menší i větší děti," zhodnotila nový dětský plácek matka čtyřletého Oldy, která na bydlí na sídlišti Michal.