Obyvatelům příhraničních Kraslic nejvíce chybí sportovní vyžití a dětská hřiště. Vyplývá to z ankety Deníku, kterou jsme uspořádali k chystanému Dni s Deníkem. Ten se dnes koná od 15 hodin na náměstí T.G.M. Právě o problémech města se budeme bavit před veřejností se zástupci města.

Místostarosta Kraslic Lubomír Zach naznačil, že budování nových dětských hřišť je zakotveno v plánu rozvoje města. Jen tak to ale zatím nebude. „V první řadě chceme dovybavit dětské hřiště na Svatavské cestě. Instalovali jsme tam několik prolézaček a chceme ještě nakoupit takzvané provaziště,“ uvedl Zach. Město podle jeho slov vytipovává ještě místo v centru, kde by chtělo začít hřiště stavět už v příštím roce.

Se sportovním vyžitím to bude horší. O multifunkčním hřišti radnice zatím neuvažuje. Prioritně se nyní soustředí na opravy průtahu městem. I tak ale místostarosta zmínil výstavbu kryté multifunkční haly v Rybné ulici. Ta by stála až sto milionů korun. „Necháváme zpracovávat studii proveditelnosti, jak by se dala tak velká akce financovat,“ uvedl. Jestli je ale výstavba reálná, zatím nikdo nedokáže říct.
Při Dni s Deníkem se budeme s radními bavit i o možné kamionové dopravě přes hraniční přechod.