Kynšperk nad Ohří/ Nové multifunkční hřiště zprovoznilo město Kynšperk nad Ohří. Jeho povrch je z umělé trávy – takzvané třetí generace, a je určeno pro malou kopanou, házenou a další podobné sporty. O víkendu se terén dočkal zatěžkávací zkoušky, kdy na něj vyběhla dvě kynšperská družstva a tým českých fotbalových internacionálů v čele s kapitánem Františkem Veselým.

„Právě jejich účast byla také důvodem velkého zájmu veřejnosti, která v příjemném, slunném odpoledni navštívila nové sportoviště,“ uvedl starosta města René Bolvari. Ten se také ujal slavnostního výkopu společně s poslancem parlamentu Lubomírem Sukem.
„No a nebyl by to Kynšperk, aby tuto akci neoživilo vystoupení našich úžasných kynšperských mažoretek, které coby Pom Poms roztleskávačky vystupovaly při zahájení i v přestávkách,“ řekl dále o akci Bolvari.

V tomto týdnu by měly radnice a tělovýchovná jednota uzavřít smlouvu o podmínkách užívání a konkrétním provozu hřiště, aby jej mohla začít pravidelně využívat také veřejnost. „Současně chceme, aby byly zajištěny podmínky provozu, údržby a ochrany této další nemalé sportovní investice,“ zmínil starosta.
Stavba hřiště vyšla na více než dva miliony korun. Financována byla z prostředků Kynšperka nad Ohří, Českomoravského fotbalového svazu a státního rozpočtu.

A co o sportovišti říkají místní lidé? Budou mít o něj zájem? „Myslím si, že bude dost využívané. Znám dost nadšenců, kteří si tam půjdou rádi zakopat,“ prohlásila Jana Plachá z Kynšperka nad Ohří.