Do výstavby nových sportovních areálů chtějí v letošním roce investovat radnice na Sokolovsku. Moderní sportoviště si například plánuje Královské Poříčí. Vzniknout by mělo poblíž statku Bernard.
„Podle pravidel budou z revitalizačního programu hrazeny pouze ty části, které jsou v zemi nebo souměrné s povrchem. Obec se tak bude muset podílet na výstavbě nadzemních částí,“ uvedl starosta Královského Poříčí Ivan Stefan s tím, že jedno nové hřiště zde má být travnaté, druhé pak s umělým povrchem. „Navíc tu chceme postavit podstatně větší kabiny. Celkové náklady jsou vypočítané okolo 41 milionů korun, z toho 28 milionů bude hrazeno z revitalizačního programu,“ vypočítal Stefan.

Už dnes vedení radnice ví, že se ruch v této části obce zvýší. Zatím sem zajížděli převážně návštěvníci statku Bernard. V budoucnu k nim ale přibudou i fanoušci sportu. Problém s parkováním by tak mělo vyřešit prostorné parkoviště.
„To ale nebude propojeno s obcí. Motoristé se na něj dostanou po sjezdu z obchvatu. Důvod je prostý, nechceme tu zbytečně navyšovat dopravu,“ vysvětlil záměr obce starosta. Nová parkovací plocha bude připravená pro sto osobních automobilů a tři zájezdové autobusy. „Projekt je připravený včetně stavebního povolení. Realizovat by se měl v tomto roce,“ připomenul Stefan.

Onová hřiště usiluje i Nové Sedlo. „Momentálně máme požádáno o dva projekty. Uvidíme, jak u příslušných fondů uspějeme,“ sdělil starosta Nového Sedla David Cervan. „Rádi bychom totiž dokončili druhou etapu – revitalizaci sportovišť ve městě. Už vloni jsme tu postavili nové zázemí pro místní hřiště. Dále bychom tu chtěli udělat nové oplocení, osvětlení, povrchy a měla by tu vzniknout i plocha pro celoroční užívání plus malá dráha na bruslení. To aby se ti naši rošťáci měli kde vyřádit,“ prohlásil Cervan.

„Ta antuka, co tam dneska je, by se upravila na umělý povrch. Celé sportoviště by se pak zprovoznilo jak pro školy a sportovní kluby, tak v odpoledních hodinách pro širokou veřejnost,“ přeje si starosta Nového Sedla.
S další plochou pro sportovní vyžití město počítá v prostoru za místní základní školou. „Já tomu říkám tři v jednom. Lidé si tady totiž budou moci zahrát tenis, volejbal či košíkovou,“ dodal Cervan.