O co největší bezpečnost dětí se snaží správci veřejně přístupných hřišť v Lokti. Minulý týden dokonce pozvali odborníka na hledání kovů. S sebou měl detektor, který dokáže v zemi vypátrat drobné kovové předměty, jako zátky od piva, rezavé hřebíky nebo jehly. A právě to byl hlavní cíl, ujistit se, že v písku na děti nečíhá nebezpečí v podobě infikované injekční stříkačky.

„Snažíme se věnovat maximální péči, zaměřenou zejména na ochranu malých dětí z hlediska bezpečnosti. Nechceme, aby se stalo, že se na hřišti objeví injekční stříkačka a dítě se o ni poraní,“ řekl správce dětských hřišť v Lokti Jaroslav Bendák.

Specialistu na hledání kovů mohli lidé v Lokti zahlédnout na sídlištích Sportovní, Mírová a v obytné lokalitě Ostrov. „Inspirovalo nás město Sokolov, kde podobný průzkum pískovišť a dětských plácků mají již za sebou,“ poznamenal Václav Neudert, jehož firma má správu loketských hřišť na starost od letošního jara. „Do konce roku plánujeme různé úpravy. Vyměníme shnilé části dřevěných laviček, altánů a prolézaček. Dále chceme renovovat stoly na ping–pong,“ vyjmenoval Neudert.

Řady změn si mohou lidé všimnout již nyní. Například na hřišti v ulici Mírová vznikl u skluzavky nový kačírek. Ve Sportovní ulici se zase dočkal opravy altán s lavičkami, ze kterého byly odstraněny nápisy sprejerů. „Dětská hřiště uklízíme každý den a pokaždé tu nacházíme odpadky. To je opravdu neuvěřitelné, jak se někteří lidé chovají,“ postěžoval si Neudert.

(mih, rum)