Na přívaly sněhu čeká město Horní Slavkov, aby mohlo po letech pozvat lyžaře na znovuobnovení provozu místní sjezdovky. Radnice už totiž dokončila výstavbu lyžařského vleku u lesoparku a už záleží jen na zlepšení podmínek pro sjíždění svahu. „Sledujeme počasí, a jakmile připadne sníh, přivítáme na kopci první vyznavače zimních sportů,“ řekla starostka Horního Slavkova Jana Vildumetzová. U lesoparku byl v minulosti podle jejích slov pouze háček a sjezdovku v takovém stavu nebylo možné kvůli přísnějším normám už provozovat.

Na obnovu sjezdovky a vybudování nové pomy získalo město dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj ve výši 1,3 milionu korun. Celkové náklady se vyšplhaly na zhruba 2,1 milionu. Rozdíl našlo město narychlo v rozpočtu.

Sjezdovka nebude sloužit jen veřejnosti. Využívat ji bude například i škola k lyžařským výcvikům. Starostka Vildumetzová navíc avizovala, že město se pokusí sehnat další prostředky, aby mohlo vybudovat zasněžovací systém, díky kterému by se sezóna mohla prodloužit.

Novinky si již brzy užijí i návštěvníci skiareálu v horské Bublavě. Vlekaři tam intenzivně dokončují práce na sedačkové lanovce a nové, kilometr dlouhé sjezdovce. „Nová čtyřsedačková lanovka je již téměř dokončena. Po navěšení všech sedaček nyní probíhají závěrečné dokončovací práce, revize a zkoušky. Právě ty ukáží, zda bude možné zahájit provoz lanovky v nyní plánovaném termínu na konci ledna, nebo zda se tento termín posune až na první únorové dny,“ řekl k investici za pětadvacet milionů mluvčí sdružení Ski–Bublava Jiří Lhota.