Akce nabídla nejen zábavu, ale také adrenalin v podobě Sokolovského čtvrtmaratonu, poučení i možnost přispět na charitu. A závěrečná mezinárodní soutěž ohňostrojů pak úchvatnou podívanou. Novinkou letošního ročníku byla akce Přelez, přeskoč, recykluj. Na hřišti u sportovní haly vyrostla nafukovací závodní dráha, kterou malí i velcí zdolávali na čas. Ty nejmenší čas nějak netlačil a na dráze si i zaskákali. „V každém městě hledáme rekordmana. Kdo ji proběhne nejrychleji, získá hodnotný dárek,” vysvětlila Mirka Tintěrová, jedna z organizátorek, zastupující firmy Elektrowin a Ecobat.

Součástí Sokolovského čtvrtmaratonu byl letos již potřetí i charitativní Běh pro Domácí hospic Motýl. „Běžci, kolemjdoucí, prostě kdokoli, můžou finančně podpořit hospic libovolnou částkou a současně udělat něco pro své zdraví a oběhnout si symbolické kolečko na oválu,” přiblížila ředitelka Domácího hospice Motýl Kateřina Trnková. Někteří nadšenci si v rámci rozběhání na čtvrtmaraton zaběhli třeba i 30 koleček. Důležité však bylo, že částkou 3550 korun podpořili provoz domácího hospicu, nákup léků nebo zdravotního materiálu. „Všem dobrým lidem, kteří nás přišli podpořit, moc děkujeme,” vzkázala ředitelka.

V areálu Bohemia návštěvníky od odpoledních hodin do noci bavily pozvané kapely a Miloš Knorr, který narychlo vystřídal nemocného Lukáše Pavláska na postu moderátora. Vyvrcholením programu byla mezinárodní soutěž ohňostrojů. „Letos soutěžily čtyři ohňostroje, český, slovenský, polský a německý,” informoval Ladislav Sedláček. Trofej diváci nakonec vytleskali do Bratislavy pro Igora Neumanna a jeho tým z Pyron FireWorks.

„Na závěr bych chtěl poděkovat všem jednotkám integrovaného záchranného systému a zaměstnancům domu kultury, protože tento den byl opravdu náročný, ale všichni to zvládli skvěle,” uzavřel Sedláček.