V okolí Božího Daru komplikují dopravu především neukáznění řidiči, kteří nerespektují zákaz vjezdu do města. Viditelnost je tam kvůli silnému větru a sněžení naprosto nulová. Na místě operují policisté a technika krajských silničářů, která se pokouší pro kyvadlový průjezd udržovat alespoň silnici 1/25. I tady je ale vjezd zakázaný.

Silnice v okolí Božího Daru jsou nesjízdné. | Video: Jan Horník

Boží dar znovu vyzval řidiče, aby do Božího Daru a jeho okolí vůbec nejezdili. Silnice jsou nesjízdné, skiareály uzavřené. V noci a nad ránem tam bylo nutné vyprostit hned několik řidičů. Vydatné sněžení přitom meteorologové očekávají až do čtvrtečního rána.

Silničáři hlásí problémy i na dalších místech v Krušných horách. Uzavřená je silnice mezi Přebuzí a Rolavou a Jindřichovicemi a Hájem a také Abertamská křižovatka - státní hranice. „Problémy jsou i na silnici mezi Mariánskými Lázněmi a Teplou, kde stojí kamiony v kopcích. Úsek se ale daří udržet sjízdný, neboť tam kamionům vždy přispěchá na pomoc sypač,“ poukázal dispečer krajských silničářů Josef Bulka. Ten apeluje na řidiče, aby bez zimní výbavy vůbec nevyjížděli. „A už vůbec ne do míst, kde dopravní značení varuje před tím, že úsek není v zimním období udržovaný,“ dodal.

Neukáznění řidiči komplikují situaci u Božího Daru. | Video: Jan Horník

V terénu je i policie. V Božím Daru a jeho okolí raději řídí dopravu a vyjížděla i k dopravní nehodě na Svatém Kříži, kde řidič po smyku na zasněžené silnici narazil do dopravního značení. „Stalo se i několik dalších nehod, kdy motoristé nezvládli při kalamitě jízdu. Ty si ale nevyžádaly asistenci policie,“ uvedla krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová.