Poznat lidi, s kterými se třeba jen potkává a pozdraví, a současně ukázat, že vegetariánská strava může být zajímavá, pestrá a může chutnat. To je hlavní cíl akce Vegget 2018.

„Vloni jsme pořádali první ročník. Byl zatím takový spíš komornější, ale úžasný. Všichni se snažili a přiznali, že to, co navařili, často vařili úplně poprvé a bylo to pro ně dost pracné. Všichni sice masožrouti, ale žádný vtipálek, který by přinesl párek v rohlíku. Vzájemně jsme ochutnali přinesená jídla, pochválili a předali si recepty. Perfektní atmosféra,“ pochvaluje si loňský, první ročník. Jak dodává, i ten letošní je určen všem, bez rozdílu věku i zeleninového vyznání. „Určitě bude fajn, když si přinesete vlastní deku a nějakou zeleninovou mňamku, která by mohla být inspirací ostatním masožroutům, kteří sem tam zeleninou opovrhují. Pojďme společně sdílet nápady a inspiraci na chutné a zdravé recepty, pobavit se, protáhnout a třeba i zkusit něco nového,“ vyzývá.

Organizátoři nezapomínají ani na nejmenší. Po celou dobu piknikového veggetění bude k dispozici recy-koutek s rozličnými hříčkami, které jsou zábavné, barevné a současně rozvíjející. A svačiny pro děti není nutné nosit, jídla bude dost a dětem vloni chutnalo i to bezmasé.

„Kromě chuťových pohárků si dovolíme naladit vás i na těle a na duchu, pozvání přijala úžasná instruktorka jógy Míša,“ zve organizátorka. Ta věří, že díky nedaleké cyklostezce se zastaví třeba i lidé, kteří půjdou, nebo pojedou kolem. Veggetit se totiž bude v neděli 5. srpna od 14.30 na paloučku u dřevěné lávky v Kynšperku, jóga začíná v 15.30. S jídlem i bez přijďte pobýt a popovídat si. „Člověka máloco rozmluví tak jako jídlo,“ je přesvědčená Kateřina Veselá, která zve za celý tým Re-Generace.