„Je to sice náš nejmladší komplex budov, nicméně i po těch letech již vyžaduje opravu střecha, výměnou projdou střešní okna na chodbách, dojde k opravě a zateplení fasády a výměně skleněných výplní oken ve vybraných kancelářích za skla, která budou mít nižší propustnost slunečního záření,“ popsal starosta Chodova Patrik Pizinger.

„Celkově budou práce stát 6,6 milionu korun a z výběrového řízení vzešla jako dodavatel prací vítězně společnost SOVA stavební s.r.o.,“ doplnil starosta.

Chodov dlouhodobě pracuje na snížení energetické náročnosti svých budov a v posledních letech nechal v tomto směru postupně upravit všechny mateřské i základní školy ve městě. Během prázdninových dní by měly finišovat i opravy fasád na posledních dvou chodovských základních školách, a sice v Husově a Školní ulici. „Proinvestované peníze u těchto dvou zakázek činí 8,5 milionu korun,“ vypočítal místostarosta Luděk Soukup.

Právě základní a mateřské školy jsou místem, kde o prázdninách panuje čilý stavební ruch. 1,4 milionu korun investoval do modernizace svého areálu i chodovský Dům dětí a mládeže Bludiště. Tady se děti po prázdninách mohou těšit na zcela nový povrch na přilehlém hřišti. Součástí rekonstrukce je i odvodnění a nová přípojka elektřiny, zázemí pro hřiště a nová vstupní brána s elektrickým pohonem a na čip.

Obloukový most přes Ohři na dálnici D6 je mezi 100 stavbami z České a Slovenské republiky, které v anketě mohou získat titul stavba století,.
Obloukový most přes Ohři může být stavbou století. Uspěje v anketě?