Ti dostali od dětí vysvědčení za to, že v rámci projektu jim doma nahlas četli. „Sečteno dohromady, četli neuvěřitelných 9 625 minut, tedy 160 hodin. Kdybychom si dali nonstop čtení, bylo by to sedm dní v kuse,“ spočítala knihovnice Klára Rozsypalová.

Velkou večerníčkovou slavností se knihovníci současně loučí s dětmi a se školním rokem. „Večerníčkovou slavnost jsme poprvé pořádali v roce 2004. Inspirovala jsem se tenkrát u kolegyň z Uherského Hradiště,“ prozradila Rozsypalová. Původně to byl jen večerníček pro děti v podobě nacvičené pohádky. „Současně jsme vyhodnocovali i nejlepší čtenáře v daném školním roce,“ připojila. Na ty došlo i tentokrát a své odměny si odnesli ti nejmenší i čtenáři senioři. Mezi pilnými čtenáři v kategorii mladších dětí byl i Filip Bláha. „Já čtu všechno,“ prozradil na otázku, jaké knížky má nejraději. „Fotbal ale vede,“ doplnil Filipův tatínek.

Na Malé scéně na náměstí viděli diváci v pátek v podvečer samozřejmě i pohádku a také vystoupení prvňáčků a šikovných zpěvaček Elišky Zapfové a Lucky Šreinové. „Děkuji všem, kdo se na životě knihovny podílejí. Nejdůležitější pro knihovnu jste ale vy, čtenáři. Vy určujete život knihovny, jak bude vypadat, žít a vyvíjet se,“ uzavřela poděkováním vedoucí knihovny Marcela Hadravová.