Peklo jde prostě s dobou. I takhle probíhalo vyučování v Čertovské škole ve Svatavě. Zvláštní na ní je to, že sem chodí děti jenom jeden jediný den v roce.

Nejenom matematiku však čertíci bravurně zvládají. „Po úvodním setkání v pekle, kde jsme přivítali naše čertí prvňáčky, obcházeli čertíci a také malí andílci jednotlivé třídy, kde pod vedením zkušených čertic plnili i další úkoly,“ zasvětila do pravidel Čertovské školy paní učitelka Eva Suchopárová alias čert Albertík.

U čerta Bonifáce tak čekalo na žáčky Čertí básnění, právě Albertík měl na starosti Čertovskou olympiádu. U čerta Roháče se vyráběli pekelníci, u Blekoty se počítalo na noteboocích a u Pazdana se sešel Čertí pěvecký sbor. A hodnocení tentokrát pěkně do Čertovského průkazu. „Na závěr jsme se zase společně sešli, následovalo vyhodnocení dne, sladké odměny a samozřejmě závěrečný čertí rej,“ dodala paní učitelka.

A čertíci spolu s andílky? „To bylo super! Zítra zase bude takováhle Čertí škola?“ ptali se už v průběhu dne. V Čertovské škole se jim evidentně líbilo.