„Naším cílem je vybrat 25 000 korun na nákup bublinkového válce, který slouží k zrakové a dotykové stimulaci, rozšíření kognitivní zručnosti, ale i relaxaci nebo k prostému upoutání pozornosti," řekla Helena Tomanová, organizátorka a iniciátorka veletrhu. Ta také velmi ráda vzpomíná na první ročník veletrhu, kdy se vybralo 50 tisíc korun. „Loni jsme veletrh rozšířili ještě o bižuterii nebo pásky a vinylové desky, to abychom oslovili i pánské osazenstvo," vysvětluje organizátorka.

Akci zaštiťuje Dům dětí a mládeže Chodov. Ti, co budou chtít pomoci již při shromažďování vzácných kousků, je mohou přinést do Domu dětí a mládeže Chodov nebo na recepci Karlovarské krajské nemocnice. Jen nezapomeňte na to, že oblečení má být vyprané a kabelky nebo jiné poklady nesmějí být poničené. Noste klidně i společenské, plesové nebo svatební šaty. „Bereme všechny poklady, které osvěží inventář někoho jiného," sdělila Helena.

Na kabelkovém veletrhu pak budete moci objevit originální dárky, značkové, ale i retro kabelky. A navíc budou část dne prodávat i děti a klienti z chráněných dílen z Mateřídoušky, kteří budou prodávat své vlastní výrobky s vánoční tematikou. „Chtěla bych ještě poprosit o zapůjčení štendrů na zavěšení oblečení. Chceme, aby byl bazárek pro všechny přehledný a každý si mohl pohodlně vybrat," dodala Helena.

Loni se z výtěžku zakoupila polohovací postel do Mateřídoušky a na dětské oddělení Karlovarské krajské nemocnice. Pořídilo se i dětské povlečení a osušky.

Přijďte si užít úžasnou, přátelskou atmosféru, plnou předvánoční pohody, přátelství, provoněnou svařákem. Užijte si volný víkend, kdy se budete věnovat jen sami sobě a dobročinnosti.