Ještě před několika lety rarita. Dnes stálá součást i menších měst. Informační centra radí turistům, přinášejí informace místním a nabízejí celou škálu dalších služeb. Přes léto mohli obyvatelé Karlovarského kraje hlasovat na webu Deníku o nejlepší infocentrum regionu.
Soutěž vyhrálo suverénně infocentrum v Karlových Varech. Chodov se umístil na druhé příčce, pouze o jediný hlas před chebským informačním centrem. V sokolovském okrese však s přehledem zvítězil.

„Je to příjemné zjištění, že se infocentrum lidem zamlouvá. Máme z toho velikou radost. Nicméně musíme uvažovat střízlivě. Chodov je jedno z větších měst v okrese, proto má také širší hlasovací základnu. Zkrátka více lidí nás chce podpořit,“ sdělila ředitelka chodovské knihovny Hana Nemčičová.
Přesto i názory na vítězné centrum se liší. „Jsem turista a pro informace si chodím právě sem. S infocentrem jsem více než spokojen. Skutečně nevím, co bych jim vytkl. Vše, co potřebuji, tak u nich seženu,“ uvedl s úsměvem pan Leo z Chodova.

Svůj názor řekla také důchodkyně, která se rovněž zabývá turistikou. „Ze začátku se infocentrum příliš nesoustředilo na turistiku. Scházely informace. Za poslední dobu se ale hodně změnilo k lepšímu. Pořád to však není na jedničku. Zatím u mě vede sokolovské centrum.“
Úspěchu v soutěži si vedle běžných obyvatel považují také na chodovském městském úřadě.
„Umístění infocentra mě těší. Pomáhala jsem ho rozjíždět. Určitě si to zaslouží. Personál centra je skutečně vstřícný. Na požádání třeba pořádají prohlídky přilehlého kostela, který je jinak pro veřejnost uzavřen. Centrum přispívá do místního zpravodaje, prodává vstupenky. Je stále vytížené,“ pověděla vedoucí odboru školství a kultury Ivana Sarkányová.

Podrobnější výsledky soutěže je možné najít na stránkách www.denik.cz/infocentra.

Václav Bažant