Jejím hlavním důvodem bylo to, aby se pracovníci cestovního ruchu na Sokolovsku dohodli na případné užší vzájemné spolupráci.
Schůzky se zúčastnil ředitel MDK Sokolov Ladislav Sedláček i užší vedení sokolovské radnice.  Zástupce Destinační společnosti Sokolovsko Hugo Schulz nabídl praktické zajištění společné prezentace.
„Vedení Sokolova se vyslovilo pro zaměření na vodáky, cykloturisty a rodiny, které Sokolovskem již projíždějí. Těmto lidem je třeba, podle nich přednostně, pomoci více poznat město a okolí. Účastníci se dohodli na společném využití připraveného prázdného webu destinační společnosti www.sokolovsko.cz a společném financování případných tištěných materiálů o Sokolovsku. Vzájemně si také vyměnili zkušenosti s turisty a jejich zájmy v regionu," nastínil obsah schůzky Sedláček.
Na řece Ohři projedou Sokolovem tisíce vodáků, pouze však projíždí. „Dostat je do města je těžké. Vodákům se totiž v táborech zlepšuje komfort občerstvení i ostatního zázemí. Pokud nemají tahák v podobě například loketského hradu přímo u řeky, tak do města moc nejdou," říká jeden z vodáků Petr Fuka.