Informační centra poskytují široký rozsah služeb nejen občanům svých měst, ale především českým a zahraničním turistům.
„Nabízíme přehled ubytování, stravování, informace o městě a okolí či informace o jízdních řádech. Zkrátka vše potřebné pro naše návštěvníky. Zajišťujeme také prodej vstupenek na kulturní akce nejen ve městě, ale i v regionu,“ říká Veronika Florianová z infocentra v Chodově. Ta tvrdí, že turisté se nejvíce ptají na místní kostel sv. Vavřince. „Zdejší obyvatele naopak zajímají hlavně autobusové a vlakové spoje,“ upřesňuje Florianová.

Chodovské infocentrum funguje už rok v nových prostorách, výrazné novinky pro návštěvníky však letos nepřipravilo. Stejně tomu je i v Kraslicích. „U nás je všechno stále při starém. Novinky pro návštěvníky tento rok žádné nemáme,“ říká pracovnice infocentra Tereza Miklová. Lidé se tady prý nejvíce ptají na levné restaurace a ubytování.
„Určitě i na penziony, tady v Kraslicích vlastně hotely ani nemáme,“ uvedla Miklová. A co si lidé nejvíce kupují? Podle Miklové obzvláště pohledy a kraslickou cyklomapu.

Právě na zvýšené prodejnosti cyklistických map pro turisty se shodla všechna dotazovaná města, Chodov, Kraslice, Sokolov i Kynšperk. Například v Chodově je též poptávka po typických upomínkových předmětech.

V kynšperském infocentru jsou zase pro návštěvníky připravené pravidelné měsíční výstavy. „Tento měsíc tu máme fotografie Sáry Saudkové. Můžete si je přijít prohlédnout až do 26. července,“ upozorňuje Šárka Pencová. Ta zároveň tvrdí, že se turisté kromě ubytování ptají na místní židovský hřbitov. „Máme tu také stálou expozici truhlářství v přízemí našeho infocentra, která je rovněž velice navštěvovaná,“ dodává pracovnice infocentra.

V Sokolově bylo infocentrum znovu otevřeno v Hornickém domě v roce 2004. Od roku 2005 je členem Asociace turistických informačních center ČR. I zde se letní sezóna projevuje zvýšenou návštěvností. „Jsem tu teprve dva dny na brigádě, ale za tu dobu, co tu jsem, tak se lidé ptají nejvíce na Loketské kulturní léto a na vrácení peněz za zrušené sobotní představení Prodané nevěsty v Lokti,“ říká brigádnice Kateřina Simandlová.
Královskopoříčští obyvatelé se nedávno také dočkali svého vlastního infocentra. To má otevřeno každý den od 9 do 17 hodin. „Zavřeno máme jen v pondělí,“ uvedla Dagmar Holubcová z Královského Poříčí.

K. Šujan