Jsem tady ze zvědavosti. Bojím se v noci sama na sídlišti. Kamarádka říkala, že je to fajn cvičení. Podobné věty zaznívají při začátcích kurzů sebeobrany pro ženy a seniory v Sokolově. Kurzy se staly velmi oblíbenými a řada účastníků se do nich vrací a přivádějí nové zájemce. Další podzimní kurzy sebeobrany startují v Sokolově příští týden.

„Od 5. března letošního roku se bude opět otevírat tříměsíční bezplatný kurz sebeobrany pro ženy a seniory. Kurz potrvá do konce měsíce května," potvrdila preventistka Městské policie Sokolov Hana Procházková. Zájemci, kteří se chtějí do kurzu přihlásit, se musejí telefonicky obrátit právě na preventistku, a to na mobilu 777 025 622, každý den do 15 hodin.

Jde o to, že kurzy mají omezenou kapacitu. Kurz bude opět lektorovat zkušený policista Jiří Matouš se svým kolegou z Czech Meibukan Gojyu Ryu Karate-Do Association.

„Kurzu se opět mohou zúčastnit i absolventi těch předcházejících. Dochází však k drobné změně. Kurzy budou probíhat v novém Fitness URAL v Sokolově každý čtvrtek od 18 hodin," upřesnila Procházková.

Celou akci pořádá Městská policie v Sokolově. Ta na kurzy zve zkušené karatisty z řad policistů, kteří předávají cvičencům své bohaté zkušenosti. „V kurzu se účastníci setkají s klasickými bojovými situacemi, které je mohou potkat na ulici každý den," nastínil Matouš.

Ženy a senioři podle něj totiž čelí specifickému typu násilí. Instruktoři se proto snaží vybrat konkrétní technické prvky, které pomohou lidem se v těchto případech účinně bránit.