Největší škola v našem regionu přivítala včera na 300 nových žáků. Jde o Integrovanou střední školu technickou a ekonomickou (ISŠTE) v Sokolově. Na žáky čekalo nejen slavnostní přivítání ve sportovní hale, ale těšit se mohou i na čtyři zcela nové laboratoře. Ředitel školy Pavel Janus jim první školní den také prozradil, jak školu zvládnout. Jeho rada byla prostá, ale lety ověřená: Učit se…

„První školní den se sešlo ve sportovní hale na sedm set lidí, měli jsme tam kromě slavnostního zahájení školního roku i workoutovou skupinu. Čas si na nás udělal i poslanec a bývalý ředitel školy Josef Novotný," nastínil první školní den Janus.

Jak upřesnil, do školy se přihlásilo 280 žáků, ale v těchto dnech ještě přibývají další. Ti všichni se mohou kromě nové budovy školy či moderní tělocvičny ve druhém patře těšit i na čtyři nové laboratoře.„Jde o strojní, stavební, elektro či IT (informační technologie) laboratoře," potvrdil Janus.

V úterý také začaly v objektu školy opravné zkoušky maturantů z celé spádové oblasti Sokolovska. Takže až do pátku se ve škole vystřídá na 150 studentů ze středních škol regionu, kteří zkusí své štěstí a znalosti uplatnit podruhé. Je to oproti loňsku téměř dvojnásobek.

Tento týden škola také připravila matematické soustředění. Jde o přípravu na technické vzdělávání a soustředění navštíví i ostatní školy. Nudit se nebudou ani takzvaní učedníci. „Čeká je například indoor out door. Naplánovali jsme jim řadu aktivit venku i vně školy, aby se nenudili," naznačil s úsměvem ředitel školy.

Ten hodlá i nadále zapojovat školu do mezinárodních aktivit a dívky do technických oborů. ISŠTE chce své studenty vzdělávat elektronicky, vzdělávat je mezinárodně, vzdělávat je v pracovních návycích, vzdělávat je úspěšně a v technických oborech vzdělávat třeba více i dívky.

Pokračovat chce škola i ve spolupráci s místními firmami. To už funguje více než dvacet let a ředitel Janus doufá, že bude fungovat i nadále.