Hodnocení našeho sportovního účinkování je opět pozitivní. Našim závodníkům se totiž znovu podařilo získat medaili z mistrovství republiky. Úspěšně tím reprezentovali nejen Sokolovsko, ale celý náš kraj. Posádka Yacht Clubu N. Sedlo Petra Kacálková – Martin Šmíd obsadila 3. místo na mistrovství republiky v lodní třídě 420 v kategorii mix.

Mistrovství se uskutečnilo začátkem července v jednom z jachtařsky nejlepších revírů, v Černé v Pošumaví na Lipně. Počasí, především vítr, se mimořádně vydařilo a vhodně podpořilo kvalitu závodu. Tak skvělé větrné podmínky se na českých vodách vyskytují jen výjimečně.
Konkurence se sešla také v kvalitě, která v této lodní třídě nebyla k vidění nejméně 4 – 5 let. Odjelo se deset rozjížděk. Potěšující je, že posádka z Y. C. N. Sedlo se po celý závod postupně zlepšovala a výsledná medaile byla opravdu zaslouženým vyvrcholením jejich výkonu.

Výsledek je hodnotný i z toho důvodu, že se jedná o nově složenou posádku, která spolu jela teprve čtvrtý závod. Zkušená kormidelnice, která již dokázala mistrovství ČR v minulosti i vyhrát, začala závodit s úplným jachtařským nováčkem, který ukázal, že se učí rychle a má pro jachting potřebné vlohy. Jejich vysoké tréninkové nasazení tak bylo odměněno.

Dalším hodnotným výsledkem bylo 8. místo na mezinárodním mistrovství ČR v námořním jachtingu, které se uskutečnilo na moři v lokalitě Biogradu při moru v Chorvatsku. Předseda a trenér našeho Y. Clubu Zdeněk Kacálek se ho zúčastnil s posádkou s minimálními zkušenostmi. Nakonec se jim podařilo porazit několik posádek, které byly sestaveny ze zkušených závodníků, jejichž ,,papírové“ ambice byly o třídu výš.

Další aktivitou jsou starty na závodech kajutových plachetnic, a to ve třídách Melges 24 a Café 24, především na Lipně a Slapech.
Účast našich závodníků na závodech by byla velice omezená, nebýt významné podpory, kterou našemu klubu poskytují organizace, kterým není sport lhostejný. Výbor jachtklubu tímto děkuje za podporu a důvěru v naši činnost. Věříme, že i v příštích sezónách se i díky této podpoře budou naši závodníci z regat vracet s podobnými úspěchy.

Zdeněk Kacálek