Řeka je totiž velmi oblíbená a sjíždí ji až 60 tisíc nadšenců ročně. Starosta Jan Picka je chce přitáhnout do města za zdejšími obchodníky či podnikateli. Již teď bude proto jednat s firmou Dronte, která má v pronájmu tábořiště takřka v centru města. Společně chtějí vodákům vytvořit větší komfort. Plán by měl být hotov do konce dubna, protože v květnu zahajuje tábořiště provoz.

„Chtěli bychom vylepšit vodácké tábořiště tak, aby se tu lidé zastavili, a ne jen projížděli. Městu a zdejším obchodníkům by to přineslo peníze. Budu jednat s majitelem tábořiště o jeho případném rozšíření či vylepšení sociálního zázemí," řekl starosta Sokolova Jan Picka. Majitel firmy, která provozuje tábořiště, se jednání nebrání. „O rozšíření se snažíme pořád. Zdejší loděnice totiž skrývá velký potenciál. Tábořiště má ambice a rád vstoupím do jednání s městem," řekl majitel firmy Dronte Míla Pražák. Podle něj na Ohři projede 50 až 60 tisíc vodáků za sezonu. Sokolovské tábořiště provozuje čtvrtým rokem a říká, že v budoucnu by mohlo být ještě oblíbenější baštou mezi vodáky. „Minulý rok jsme byli limitováni jednak nedalekým staveništěm, kdy se v těsné blízkosti tábořiště stavěl park, a jednak suchem, které panovalo," dodal Pražák.

I kdyby se v Sokolově zastavilo například jen 20 tisíc vodáků za rok a každý z nich utratil pouhou stokorunu, nechají ve městě 2 miliony korun.