Jeho generální ředitel Josef Pavel předpokládá, že na konci letošního roku by měl být celkový počet prakticky stejný, jako v roce 2008, kdy služeb hotelu využilo 15 300 lidí. „Vánoční a silvestrovské pobyty jsou letos obsazené lépe než vloni,“ vysvětluje.

Management hotelu se musí vyrovnat s úbytkem hostů ze zahraničí. Nejmarkantnější je to u ruské klientely. „Rusů letos přijelo jen 1650, což je o 40 procent méně než v roce 2008. Důvodem je krize v Rusku a složitý proces vyřizování víz. Sedmnáctiprocentní propad jsme zaznamenali i u Němců,“ říká generální ředitel. Čechů se letos v Thermalu ubytovalo 3800, což je prakticky stejný počet jako v roce minulém. „Čeští hosté však v hotelu letos strávili o 1000 lůžkonocí více,“ upřesňuje Pavel. Z tradičních arabských hostů zaznamenali v Thermalu mírný nárůst u všech zemí s výjimkou Egypta. „Počet hostů z této země klesl o 30 procent. I v tomto případě je na vině špatná ekonomická situace v zemi způsobená krizí. Pokles počtu turistů z Egypta ještě umocňuje strach z prasečí chřipky,“ řekl ředitel.

I přes to, že meziročně klesla obsazenost pokojů o devět procent, tržby očekává Josef Pavel na stejné úrovni jako v roce 2008, kdy dosáhly výše 168 milionů korun. „Devítiprocentní propad se podařilo eliminovat díky o deset procent vyšší prodejní ceně za pokoj a také díky tomu, že tržby z jednoho lůžka stouply o 12 procent,“ vysvětluje generální ředitel Thermalu. Vyšší ceny podle jeho slov akceptují hosté díky zvyšování kvality poskytovaných služeb. „Letos v červnu jsme otevřeli nový balneoprovoz s deseti novými multifunkčními vanami. V prosinci tento provoz prošel certifikací Medispa,“ upřesňuje Pavel. Investice do nového balneoprovozu ve výši 13 milionů korun se už z poloviny hotelu vrátila formou ušetřených nákladů na nákup služeb od dodavatelů. „Celkem jsme od června odebrali o více než 20 tisíc externích procedur méně, což představuje úsporu více než sedmi milionů korun,“ dodává Josef Pavel.