Blíží se vánoční svátky a z řady míst našeho regionu se začínají ozývat známé koledy. Řada lidí se spontánně sejde a společným zpěvem se naladí na vánoční atmosféru. Je dobře, že podobné tradice nevymizely.

A známými a oblíbenými koledami se ve středu 9. prosince v 18 hodin rozeznějí náměstí ve městech České republiky i v zahraničí. Zazpíváme si společně tři koledy, které již známe: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma. Další dvě jste vybrali vy, naši čtenáři: Jak jsi krásné, neviňátko a Pásli ovce valaši. Kdo bude chtít, zakončí zpívání písničkou Vánoce, Vánoce přicházejí. Ve vánočně naladěné anketě jsme se zeptali známých lidí kolem nás, jaké oni mají oblíbené vánoční koledy.

Martin Maleček, starosta Hroznětína:

Nejvíce se mi asi líbí Narodil se Kristus Pán nebo Nesem vám noviny, ale mám rád v podstatě všechny. Bohužel na akci Česko zpívá koledy, ke které jsme se i s naším městem připojili, nebudu. S místostarostou jedeme na konferenci. Proto jsme požádali ředitelku naší školy Dianu Jubánkovou, aby nám s tím pomohla a dohlédla na to. 

Renata Oulehlová, místostarostka Sokolova: 

Mám ráda Tichou noc. Při rozsvícení vánočního stromku na Starém náměstí jsme však spolu se zastupiteli zpívali Rolničky. Tu zná téměř každý. Není náročná na zpěv. Byl to můj nápad a zastupitelé se ho se smíchem ujali. Přišlo nás na pódium dvanáct, což je téměř polovina. Bylo plné pódium a myslím si, že jsme ostudu neudělali.

Petr Navrátil, starosta Chebu: 

Mojí nejoblíbenější vánoční koledou je Tichá noc, a to hned ze dvou důvodů. Tím prvním je, že ji mám spojenou s mládím, protože to byla první těžší koleda, kterou jsem se naučil hrát na klavír. Druhým jsou její slova. Zpívá se v ní totiž o klidu a tichu, které k těmto svátkům bezesporu patří, v dnešní hektické době se na to ale trochu zapomíná.