Starosta Krásna Miroslav Kirejev si prošel nelehkým obdobím. Kvůli projektové dokumentaci na školku Pampeliška vedl soudní spor, s problémy se potýkal i v zastupitelstvu. To už je ale nyní definitivně pryč. S novými zastupiteli se mu prý obec vede lépe.

Soud už před nějakou dobou rozhodl o vaší nevině. Jaký je to pocit?

Asi jako kdyby ze mě spadl obrovský balvan. Bylo to celé hodně náročné. A to přesto že jsem měl čisté svědomí – když soudce slyšel výpověď těch, kteří měli podle obžaloby zakázku na projektovou dokumentaci získat, musel mít hned jasno.

Nemáte přesto pocit, že vás to v očích občanů Krásna nějak poškodilo?

To vůbec ne, možná spíš naopak. Koneckonců jen těžko bych se jinak mohl znovu stát starostou. Navíc jsem dostal velmi vysoký počet hlasů. Je to silný mandát a vypovídá o tom, že jsou občané s mým vedením obce spokojeni.

Bývalá starostka Lenka Sidorjaková se z města odstěhovala, druhý z opozičních zastupitelů na podzim tragicky zemřel. Jaké je nové zastupitelstvo – bez nich?

Pravda je, že jednání a hlasování bývalého zastupitelstva byly někdy velmi komplikované, opozice byla v opozici už jen z principu. Nové zastupitelstvo zatím funguje o poznání lépe. I místo po zesnulém Martinu Hanzalovi se nakonec zaplnilo a vypadá to, že problémy nebudou.

Jaké tedy jsou v Krásně priority pro rok 2015?

V první řadě bude tento týden konečně dokončena nová školka se zahradou v přírodním stylu. Na jaře se tam přestěhují také děti. Další prioritou pak bude určitě oprava chodníku u městského úřadu – ten už je v havarijním stavu. Jedná se ovšem o investici přes milion korun. Dojde také například na dokončení oprav sloupu Nejsvětější Trojice.