V. část

Closing Ceremony (ukončení Jamboree)

Veliká oslava na závěr Jamboree, veliký ceremoniál, kdy jsme se sešli všichni naposledy. Při čekání, než přijdou všichni, jsme koukali na videa o skautingu, o tom, co vše dělá a kolik nás je na světě, o všech organizacích…
Pak přišlo na řadu představení pár velice zajímavých zemí, které měly velice zajímavé scénky.
Povídalo se o Jamboree obecně, kdo a kolik lidí, kolik lidí na tom všem pracovalo, co vše se dělalo, kolik práce a snahy muselo udat.
Vše bylo doprovázeno hudbou a tanečníky, hudba byla na témata skautingu, míru, lásky a přátelství.
Zazněla hymna Jamboree, která se za tu dobu každému vryla do hlavy, a tak si skoro každý pobrukoval a přitom koukal na nádherný ohňostroj přímo nad svojí hlavou.

Když ohňostroj na chvilinku přestal, vytvořili jsme pomyslný kruh přátelství a pak se znovu dívali na ohňostroj s hymnou.
Poté jsme přivítali nové Jamboree ve Švédsku 2011, kde nám organizátoři sdělili pár informací.
Rozloučili jsme se s naším okolím podáním levé ruky a ve 23:35 (byla posunuta večerka o půl hodiny) odcházeli do svých stanů – my teda do své hospůdky, kde jsme spali poslední noc! Jamboree oficiálně skončilo …

Zábavné noční koupání v TeePee

Celý den svítilo jasné sluníčko a pražilo nelítostně na všechny v okolí. Aby nám nebylo takové horko, vzali jsme trochu vody v 5litrových barelech a začali se jí polívat, tak abychom se zchladili.
Omylem jsme do toho zapojili jiné státy z okolních kempů, hlavně v uličce, a tak se k nám přidali Britové, Amerikáni, Švýcaři i Rusové. Polévání nemělo dlouho konce, a když jsme namočili i imaginární foťák Britů, dohodli jsme se, že skončíme …

Zbytek odpoledne byl klidný, jen kvečeru jsme dostali hlad, tak jsem se ujal upéct sýrové placičky, které jsme pak nabídli dvěma Ruskám skákajícím ve spacáku do svého kempu a šli spát.
Když okolo té druhé hodiny ranní slyším strašný Agiho hlas a záchvaty smíchu, tak jsem vylezl ven a koukám, co se dělo … měli na zemi v tepee dobrých pět centimetrů vody, a tak jsme se vydali na večerní prohlídku okolních kempů, kdy jsme chtěli zjistit, kdo to byl.
Nakonec jsme se vydali do Office, kde seděli dva IST (noční hlídka), a tak jsme si šli postěžovat, šli s námi do kempu, kde se na to koukali, a hlavní šéf WADI (to je jméno našeho kempu) říkal, že je tam moc vody a že se na to přijde podívat zítra ráno, že teď nic nevidí :o)
Pak jeden z IST zjistil, že Britové nad námi mají bazén s vodou a je jaksi prázdný, takže ta voda vytekla z něj a tekla přímo k „nám“ do tepee …
Nakonec jsme spali v kuchyni na zemi a já na stole v Pištově spacáku a Pišta spal v mém suchém …
Nejlepší noc za celé Jamboree…

Česká hospůdka

Každý stát tam měl také svoji hospůdku, restauraci či nějaký podnik, kde reprezentoval české výrobky určené ke konzumaci.
Naše se jmenovala Czech Lion a bylo v ní mnoho z Čech. Kofola – v PET lahvích. 1l = 2£, Grena (pití z Černé hory) 0,4l = 1£, Bebe dobré ráno, džusy, utopence, české nealko pivo Berard za 1£.
Také párky s fazolemi, a hlavně český stolní fotbálek, kde byly největší fronty, hlavně Čechů.
Po celou dobu v hospůdce hrála česká muzika, české pohádky a písničky z českých pohádek. Třeba český Krteček slavil velikánský úspěch mezi všemi generacemi!

KONEC