"Nic bližšího prozatím nevím. Věc je v šetření policie, která nám poté předá své stanovisko. Netuším, nikdo netuší, je to záhada. V sokolovské pobočce je na 120 žáků. Nevolno se udělalo žákům napříč všemi ročníky," potvrdil v pátek odpoledne ředitel policejní školy Zdeněk Jedlička.

Deník se ředitele školy zeptal i na to, jaké byly reakce rodičů. "Všichni třídní učitelé obvolávali rodiče žáků, aby jim podali informace. Já osobně proto v tuto chvíli nevím, jaké byly jejich reakce. Jednotliví učitelé mi podají zprávu v pondělí a na základě těchto informací budeme s rodiči dále jednat," konstatoval Jedlička.

Slavnostní ukončení školního roku, při kterém žáci zkolabovali, se konalo jako již tradičně ve venkovních prostorách. "A při této slavnosti omdlelo a postupně ztratilo vědomí dvacet dětí. Je to velmi smutná a nepříjemná událost, která se mě velmi osobně dotýká. Je to citlivé a nepříjemné. Žákům jsme okamžitě poskytli první pomoc a volali záchrannou službu a následně celý Integrovaný záchranný systém. Situace totiž byla závažnější, než jsme původně mysleli. Poté jsme celý objekt předali policii," dodal ředitel.

V sokolovské střední škole zkolabovalo dvacet studentů
Co otrávilo studenty policejní školy? Žádné omamné látky, tvrdí jeden z nich