Stavba se prodlouží a prodraží. Tento termín slyšeli občané u komunikace na Vítězné již několikrát. Tentokráte by toto slovní spojení mělo podle radních Sokolova platit naposled. Rekonstrukce komunikace na Vítězné, která kvůli nesčetným komplikacím a překvapením na stavbě trvá už od roku 2014, se tak městu nakonec prodraží na více než 21 milionů korun. Řidiči v okolí druhého největšího sídliště ve městě se tak budou muset připravit na případné uzavírky.

„Sokolov přistupuje k závěrečné etapě rekonstrukce Vítězné ulice. Sokolovští radní v úterý schválili zvýšení rozpočtu na tuto investici o 4,7 milionu korun a shodli se i na posunutí termínu dokončení stavby do poloviny září. Obyvatelé největšího sokolovského sídliště se tak po více než dvou letech komplikací na stavbě dočkají nového povrchu po celé délce jedné z nejhorších komunikací ve městě," řekl starosta Sokolova Jan Picka.

Smyslem dodatku, který rada schválila, je podle něj navýšení ceny, ke kterému muselo dojít hned ze dvou důvodů. „Další věc je prodloužení termínu dokončení. Já jsem všem Sokolovákům sliboval, že tato záležitost bude ukončena koncem prázdnin. Bohužel teď musím přiznat, že ten termín bude malinko prodloužen, pravděpodobně do půlky měsíce září," konstatoval Picka.

Oprava se táhne druhým rokem. Nejdříve ji zastavilo překvapení v podobě betonových bloků, které byly ukryté pod povrchem. Loni zase dělníci objevili perforace v původní dešťové kanalizaci, které tak zřejmě vysvětlily vznik děr v asfaltové komunikaci. Navíc byla uložena neobvykle hluboko, někdy až osm metrů pod povrchem.

„Bude proto nutné vybudovat po celé délce novou dešťovou kanalizaci ve standardní hloubce. Na dešťovou kanalizaci necháme rovnou připojit i nedalekou základní školu, což městu do budoucna přinese značné úspory," vysvětlil Picka nutnost zvýšení nákladu. Případnému zpožďování termínu chce město zabránit častými kontrolami stavby.